Arama

GASTRONOMİ SEKTÖRÜ PORLAND İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU!

baskanin mesaji

GASTRONOMİ SEKTÖRÜ PORLAND İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU!

Dünya trendlerini belirleyen porselen üreticilerinden Porland’nın ev sahipliğinde Swissotel Bosphorus İstanbul’da iftar yemeği verildi. Sözen Organizasyon ve Yayıncılık’ın düzenlemiş olduğu yemeğe sektörden birçok işletme ve yaklaşık 200 şef katıldı.

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen porselen üreticilerinden olan Porland, gastronomi sektörünün öncü isimleri ve yıldız şefleriyle Swissotel Bosphorus İstanbul’da PORLAND İFTAR SOFRASI adını verdiği iftar yemeğinde bir araya geldi.

Porland, birlik ve beraberliğin önemini bir kez daha hatırlamak, aynı sofralarda bir araya gelebilmek ve hoş sohbetler yapılması adına ev sahipliğini yaptığı iftar yemeği güzel bir sektörel buluşma olarak hafızalara kazındı.

Porland İftar Sofrası davetinde söz alan Satış Direktörümüz Sayın İsmail Taşkın “Türk turizminin ve gastronomisinin geldiği noktadan bahsederek; bu başarıda emeği olan bütün işletmelere, tüm değerli şeflere ve geceyi düzenleyen Sözen Organizasyon ve Yayıncılık Genel Yayın Yönetmeni Gökmen Sözen’e katkılarından dolayı teşekkürlerini sundu”. Davet, Ramazan ayının ruhunu yansıtan etkinliklerle son buldu.

 

PORLAND Hakkında:
Porland, 1976 yılından bu güne, gerek Ev, gerekse Gastronomi kesimine hizmet eden ürün yelpazesi ile tasarımdan üretim aşamasına kadar her ince detayı üstün teknoloji ve işgücü ile ürünlerine yansıtan, dünya trendlerinin de ötesinde sektörde trend belirleyici olarak konumlanan, 41 yıllık deneyime sahip Türkiye’nin önde gelen markasıdır.

Bilecik’te ki kendi tesislerinde, Porselen üretiminin yanı sıra ürün gamındaki ev gereksinimine yanıt verebilen çelik, cam, tekstil ve mutfak araç gereçleri ile müşterilerin her türlü alış veriş ihtiyacına cevap vermektedir. Ayrıca dünya markalarından olan cam üreticisi Libbey ve Luigi Bormioli de mağazalarında satışta olan markalardan bazılarıdır. Porland 1500’ü aşkın çalışanın istihdam edildiği Türkiye’nin en büyük porselen üreticilerinden birisidir. 6 bölge müdürlüğü, Perakende’de 30’u aşkın mağazası ve online alışveriş sitesi ile sadece yurt içinde değil, yurt dışı pazarlarının da aranılan markasıdır. 300 bin metrekare açık ve 70 bin metrekare kapalı alana sahip Bilecik tesislerinde, yılda yaklaşık 70 milyon adet üretiminin %65’ini dört ana kıtada 30’dan fazla ülkeye ihraç etmektedir.