Arama

Porland, ABD’ye Türk porselenini sevdirecek

 Porland, ABD’ye Türk porselenini sevdirecek

20 bini aşkın ürün çeşidini 4 kıtada 30’dan fazla ülkeye sunan Porland, premium ürünlerini Amerika’daki tüketcileri ile buluşturuyor. Porland, 20 bini aşkın ürün çeşidi ile ABD perakende pazarına giriş yapıyor.

Türk porselenini tanıtmak amacıyla 2021’de ABD’de ilk showroom’unu açan Porland, New York’taki 41 Madison’da dünya devleri ile aynı sahneyi paylaşıyor.

Türkiye’de 33 mağazası, yurt dışındaki 200’ü aşkın bayisi ve kurduğu geniş satış ağı ile porselenin yanı sıra; masaüstü, mutfak, ev-dekor, tekstil ve banyo gibi farklı kategori ürünlerini de müşterileri ile buluşturan Porland, 2021 sonuna kadar var olduğu 30’un üzerindeki ülkede pazar payını artırmayı planlıyor. Yılda 70 milyon adet porselen üretimine imza atan Porland, dünyada herkes tarafından bilinen bir Türk markası olmayı hedefliyor.

“Açtığımız showroom ile ABD perakende pazarına hızlı bir giriş yaptık”

ABD pazarını uzun yıllardır gözlemlediğini belirten Porland Yönetim Kurulu Üyesi İmge Pamukçu, şunları söyledi: “İngiltere’de yüzde 8 oranında ciddi pazar payına sahip bir şirket olarak, inceleme ve araştırmalarımız sonrasında ABD’de de başarılı işlere imza atabileceğimizi düşündük. 2015 yılında önümüzdeki 10 senenin planını çizdiğimiz yol haritamızın içinde 2025’e kadar ABD’de perakende pazarında kendimizi gösterme hedefimiz vardı. Bu planımızı 2021 Ocak ayında New York’ta açtığımız showroom ile hayata geçirdik ve ABD perakende pazarına hızlı bir giriş yaptık.”

“ABD’yi ürün çeşitliliğimiz ile tanıştırmak için ciddi bir stratejik planlama içindeyiz”

Porland’ın porselen üretiminde dünyanın en büyük 10 anahtar oyuncusundan biri olduğunun altını çizen İmge Pamukçu“Ürünlerimizi dünyada çok daha fazla kullanıcıya ulaştırmayı arzu ediyoruz. Yaptığımız araştırmalar kapsamında şu sonuca ulaştık; ABD perakende ve çeşitlilik anlamında yalın bir ülke. Bu büyük ülkeyi ürün çeşitliliğimiz ile tanıştırmak için ciddi bir stratejik planlama içindeyiz. ABD’ye hangi ürünü ne şekilde sunacağımızı planlıyoruz. ABD’de çok büyük bir pazar var ve binlerce

çeşit ürünü tek bir marka altında, bir arada görmek çok mümkün değil. Biz Porland olarak ABD’ye bir yandan bu çeşitliliği sunarken, bir yandan da gastronomi-HoReCa alanında hizmet veriyor ve aynı zamanda corner’lara ürün sağlıyoruz” diye konuştu.

“Var olduğumuz 30’un üzerindeki ülkede pazar payımızı artırmayı hedefliyoruz”

Gelecek hedefleri hakkında da bilgiler veren İmge Pamukçu “ABD planlarımızdan ilkini New York’ta sektörün dünya devlerini ağırlayan 41 Madison’daki showroom kurulumumuzla gerçekleştirdik. Bir sonraki adımımız amiral mağazamızı açmak olacak. Takiben franchise sistemi ile yeni mağazalarımızı da açmaya başlayacağız” dedi.

Sonraki hedeflerinin ABD ile birlikte Avrupa’da fabrika kurmak olduğunu belirten Pamukçu sözlerini şöyle sürdürdü: “ABD dışında var olduğumuz 30’un üzerindeki ülkede, 2021 sonuna kadar pazar payımızı artırmayı hedefliyoruz. ABD ve Avrupa’da depolarımızı kurmayı amaçlıyoruz. Porland olarak tüm dünyada porselen kullanımının yaygınlaştığını gözlemliyoruz. Bizim en büyük hedefimiz sadece sektörün değil, herkesin bildiği bir Türk markası olabilmek.”