Arama

İade ve Değişim

Online alışveriş sitesinden satın aldığım ürün ya da ürünlerde değişim yapabilir miyim?

 

Porland.com adresi üzerinden yapılan alışverişlerde ürün değişim işlemleri yapılmamaktadır.

 

Online alışveriş sitesinden satın aldığım ürün kusurlu olarak teslim edilir ise değişim yapabilir miyim?

 

Üretim hatası veya defolu ürünlerde izlenecek yol

 

    Üretimi hatalı veya defolu ürünlerin mağazadan değişiminin talep edilmesi durumunda, gelmesi zorunlu olan sevk irsaliyesi veya e-fatura ile birlikte online satışlarda 14 gün içerisinde sorunlu ürün/ürünler ile birlikte Porland Mağazaları üzerinden birebir değişim talep edilebilir. Gerekli kontroller yapılarak değişime uygunluk tespit edildiğinde ürün/ürünlerin değişimi yapılır. Değiştirilmek üzere mağazaya getirilen ürünlerin kesinlikle kullanılmamış olması gerekmektedir. Ürün/ürünler mağaza stokları içerisinde yer almaması durumunda sorunlu olarak bildirilen ürünlerin iade işlemini online site üzerinden gerçekleştirebilir ve anlaşmalı kargo ile tarafımıza gönderebilirsiniz.

 

Kırık teslim edilen ürünlerde izlenecek yol

 

    Siparişe ait kargoyu teslim aldıktan sonra en geç 3 iş günü içerisinde, kargonuzdan çıkan kırık/hasarlı parçaların ve sevk irsaliyesinin fotoğraflarını [email protected] adresine e-posta yoluyla göndermelisiniz. Kırık/hasarlı ürünlere ait bildirim süresi 3 iş günü geçmesi durumunda şikayet dikkate alınmamaktadır. Kargo kapsamında meydana gelen kırık/hasarlı ürünlerin değişim işlemi Porland Mağazaları üzerinden gerçekleştirilemez.

 

Online alışveriş sitesinden satın aldığım ürün ya da ürünleri ne kadar sürede iade etmem gerekiyor?

 

Müşteri satın aldığı ürün/ürünleri teslim aldıktan sonra ‘‘Cayma Hakkı’kapsamında 14 gün içerisinde, iade koşullarını yerine getirerek ürün/ürünleri iade edebilir.

Ambalajı açılmış ya da deforme olmuş kozmetik, kolonya ve oda kokularında iade yapılmamaktadır.

 

Online alışveriş sitesinden satın aldığım ürün ya da ürünlerin iadesini nasıl yapabilirim?

 

Üye müşterilerimiz hesabım siparişlerim sayfasından gerekçesiyle beraber iade ürünlerin seçimini gerçekleştirebilirler. İade işlemi yapılırken site üzerinden temin edilen ve SMS olarak siteye kayıtlı olan telefon numaranıza gönderilen İade Takip Kodunu, ürünler ve e-Faturanın çıktısı alınarak Porland’ın anlaşmalı kargo şirketi PTT Kargo Şubelerine Porland Bilecik adresine (2. Organize Sanayi Bölgesi 11200 Gülümbe BİLECİK) gönderilmesi gerekmektedir.

İade Takip Kodunun geçerlilik süresi 14 gün olup, bu süre içinde iade kargonuzun tarafımıza ulaştırılması sağlanmalıdır. Süre aşımında yeniden iade takip kodunun alınması iadenin yasal süre içinde gönderilmesi gerekmektedir.

İadesi istenilen ürün/ürünlerin paketi hasar görmemiş, kullanılmamış bir şekilde, tüm aksesuarları ve orijinal kutusuyla birlikte iade edilmesi gerekmektedir.

 

İade işlemi sırasında ortaya çıkacak kargo masrafları müşteri tarafından mı karşılanıyor?

 

Porland.com’dan satın alınan ürün/ürünlerin, müşteri tarafından 14 gün içinde -Cayma Hakkı kapsamında- iade edilmesi durumunda ortaya çıkacak kargo masrafları Porland tarafından karşılanır, kısmi iadelerde kargo ücreti iadesi yapılmamaktadır.

 

İade ettiğim ürün ya da ürünlerin ücretini ne kadar sürede geri alabilirim?

 

İade ettiğiniz ürün/ürünleriniz merkezimize ulaştıktan sonra iade şartlarına uygunluğu kontrol edilerek kredi kartınıza iade işlemi gerçekleştirilir.

Bankanıza bağlı olarak, iadenizin kredi kartınıza yansıması 7 iş günü içerisinde gerçekleşecektir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve Porland.com'un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

 

Ücret iadesinde ödeme neden taksitli yapıldı?

 

Porland.com’dan satın alınan ürün/ürünler için taksitli işlem yapılması durumlarında; Porland tarafından ücretin tamamının bir defada geri ödemesi yapıldığı halde çalıştığınız banka tarafından sizlere geri ödeme işlemi taksitli olarak yapılabilmektedir. Bu durumdan Porland sorumlu tutulamaz.

 

Teslim aldığım kargo ile ilgili yaşadığım sorunlarda ne yapmalıyım?

 

Kargo gönderiniz ile ilgili herhangi bir sorunla karşılaşmanız halinde, yaşadığınız durumun ürün ve irsaliye fotoğrafını, teslimat tarihinden itibaren en geç 3 iş günü içinde [email protected] mail adresimize mutlaka bildirilmesi gerekmektedir.